História

O klube trochu z histórie stolného tenisu v Leopoldove. Vznik leopoldovského stolného tenisu sa datuje od začiatku osemdesiatych rokov. Hracou miestnosťou bola telocvičňa NVÚ (Nápravno výchovný ústav) v Leopoldove. Názov klubu bol Červená hviezda Leopoldov. Najprv bolo zaregistrované, iba jedno mužské družstvo. Neskôr záujem o tento šport narastal a vytvorilo sa druhé, čisto mužské družstvo. Oba tímy hrali oblastné stolnotenisové súťaže. V priebehu 90 – tých rokov sa družstvo premenovalo na ŠKP Iskra Leopoldov. Okolo roku 2000 si vedenie klubu povedalo, že treba začať pracovať s mládežou. Ešte v tomto období sa uskutočnil prvý nábor mladých hráčov v ZŠ Leopoldov. Od roku 2001 už mal oddiel svoje prvé žiacke družstvo. Nový názov, nová hala a nové ciele Približne okolo roku 2006 prestal klub podporovať NVÚ a klub presunul svoje pôsobisko do telocvične ZŠ Leopoldov. V telocvični sa vydržalo iba jednu sezónu. Kvôli problémom s hracou miestnosťou sa hráči a členovia oddielu sťahovali za hranice mesta Leopoldov. Ich novým domovom sa stal KD v Červeníku. Nakoniec sa situácia zmenila. Členovia ŠKP Iskra Leopoldov sa vrátili naspäť do svojho mesta. Mesto po spolupráci so súkromným investorom prerobilo bývalý sklad farieb na nové športovisko, ktoré využívajú aj samotní občania mesta. V roku 2009 sa klub premenoval na Mestský stolnotenisový klub (MSTK) Leopoldov. V tomto roku bolo založené aj občianske združenie s rovnomenným názvom. Okrem žiakov, klub tvorí viac ako 20 aktívnych členov. Od roku 2011 pôsobí v MSTK nový predseda a štatutár Mgr. Radomír Pikna.

Návrat hore